Jak stworzyć wartościowy podcast?

Jak nagrać podcast

Kiedy będziemy zastanawiać się jak stworzyć podcast, bardzo ważną rolę odgrywać powinna technika i to właśnie jej najpierw się bliżej przyjrzymy. Nagrywanie podcastów rządzi się swoimi prawami, których powinno się przestrzegać, aby nasza twórczość była na jak najwyższym poziomie.

Można powiedzieć, że nagrywanie jest pewnym warsztatem, zatem wymaga określonych umiejętności. Mało która osoba mogłaby stworzyć wartościowy materiał ot tak. Wymaga to ćwiczeń i znajomości konkretnych zasad. Jedną z nich jest znajomość środowiska audio. W takim razie jak zrobić podcast, aby był on chętnie słuchany? Przede wszystkim musi być interesujący, ponieważ nie ma obrazu, który potrafiłby rozproszyć uwagę i czujność odbiorcy.

Jeśli planujesz nagrywać swoje podcasty, koniecznie sprawdź kurs „Własny podcast – od nagrania do publikacji” autorstwa StrefyKursów. Zdecowanie plecamy!

Kurs Własny podcast od A do Z

Sprawdź kurs „Własny podcast – od nagrania do publikacji”

Jak zrobić podcast, aby brzmiał on dobrze

Sam dźwięk, któremu nie towarzyszy żaden obraz jest wymagającą formą. Już kilkusekundowa cisza to za duża przestrzeń, która musi zostać zapełniona, ponieważ nie towarzyszą jej inne bodźce. Kolejną sprawą jest dykcja twórcy i umiejętności językowe. Wszelkie wady wymowy będą niestety działały na jego niekorzyść, ale niekoniecznie muszą go zupełnie wykluczać. Praca nad wymową i właściwym akcentowaniem słów z pewnością polepszy jakość podcastu, gdyż odbiorca będzie jedynie słuchaczem, zatem wszelkie niedociągnięcia w sferze wymowy zostaną od razu zdemaskowane i mogą zniechęcać do dalszego kontynuowania odbioru.

Podczas samego nagrywania dobrze jest zadbać o otoczenie. Wszelkie dźwięki z zewnątrz mogą wkradać się na nagranie jeśli będą zbyt głośne – zależy to też od czułości mikrofonu. Dlatego wygłuszone pomieszczenia albo takie z dużą ilością mebli powinny tłumić część dźwięków pochodzących spoza pomieszczenia. Z kolei pusty pokój stworzy echo, które będzie słyszalne na nagraniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *