Gdzie na rolki we Wrocławiu?

Ads

Jazda na rolkach od dawna nie jest zarezerwowana już tylko dla dzieciaków. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia nigdy nie wyjdą z mody, a rolki to wspaniały pomysł na spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny, bądź przyjaciół. Wrocław jest wspaniałym przykładem, że nawet w tak dużej aglomeracji znajdzie się miejsce zarówno dla zaawansowanych rolkarzy, jak i tych, którzy w tej dyscyplinie nabierają dopiero doświadczenia. Zatem gdzie jeździć na rolkach we Wrocławiu. Poniżej przedstawiamy najlepsze lokalizacje polecane przez zapalonych rolkarzy.

Dla fanów zieleni i świeżego powietrza

Park to idealne miejsce na naukę jazdy na rolkach. Ogarnięcie samych podstaw może być zbyt męczące na początek tej przygody, dlatego warto poszukać miejsca, gdzie oprócz dobrej nawierzchni znajdziemy także wygodną ławkę i odrobinę cienia. Park Staszica znajdujący się w samym centrum wrocławskiego Nadodrza wyróżnia się na tle innych zielonych terenów w mieście wygodną trasą rolkową usytuowaną dookoła podświetlanej fontanny, latem gwarantującą dodatkowe ochłodzenie. Atrakcja ta cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza wśród dzieci, dlatego raczej nie można liczyć tutaj na samotny trening w ciągu dnia. Inna trasa na rolki polecana przez Wrocławian to tor rolkowy w Parku Tysiąclecia, aczkolwiek to miejsce przeznaczone jest raczej dla zaawansowanych rolkarzy.

Miejsca kultury i sportu

Rolki we Wrocławiu są dość popularną formą wypoczynku i rekreacji. Zaobserwować można to zwłaszcza w ciepłe dni, kiedy najchętniej odwiedzane miejsca do jazdy zapełnione są nie tylko rolkarzami, ale także rowerzystami i fanami jazdy na deskorolce. Jednym z takich miejsc jest Narodowe Forum Muzyki, które charakteryzuje się sporej wielkości placem wybudowanym nieopodal miejskiej fosy. To bez wątpienia idealna trasa na rolki przez gładką i przestronną nawierzchnię. Z uwagi na fakt, że jest to miejsce położone w niemal centrum Wrocławia, spotkać tu można także sporo turystów. Centrum Historii Zajezdnia to miejsce, które warto odwiedzić nie tylko pod względem historycznym, plac przynależący do muzeum to fantastyczne miejsce do jazdy na rolkach. Jeśli znasz już te miejsca i nadal zastanawiasz się, gdzie na rolki udać się jeszcze we Wrocławiu, wybierz się kawałek dalej, gdzie na chwilę uciec można od zgiełku miasta. Stadion Wrocław również może pochwalić się ogromną przestrzenią zaaranżowaną dookoła obiektu, której nawierzchnia aż prosi się o wykorzystanie jej w celach rekreacyjnych. Należy pamiętać bowiem, by trening w tym miejscu zaplanować w dzień, kiedy nie odbywa się tam żaden mecz.

Szerokie i wygodne trasy wzdłuż ulic

Jeśli nie przeszkadza Ci hałas generowany przez samochody, wypróbuj interesującą trasę  Mostem Milenijnym nad malowniczą Odrą. To prawie kilometrowy odcinek prostej i równej drogi polecany przez wielu rolkarzy. Warto także wybrać się na rolki we Wrocławiu wzdłuż ulicy Królewieckiej, tam oprócz komfortowej trasy, na aktywnych wrocławian czeka także uwielbiane kąpielisko, latem cieszące się sporą popularnością. Inne ulice gdzie na rolki nadaje się gładka i równa nawierzchnia to ulice Lotnicza, Graniczna, Skarbowców, a także ulica Dembowskiego przechodząca dalej w ulicę Bacciarellego. Tutaj również zaobserwować można spore zainteresowanie tą trasą, głównie przez prostą i gładką drogę, niesprawiającą większych problemów nawet początkującym rolkarzom. W zależności od możliwości warto odwiedzić wszystkie powyższe miejsca i wypróbować polecane lokalizacje, by znaleźć najlepsze z nich dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *