Polkadot – skąd wzięła się jej popularność?

Polkadot to stosunkowo nowa kryptowaluta dostępna na tym rynku. Ta konkurencja dla Bitcoina przebija się w tempie błyskawicy na szczyty notowań. Zdaniem specjalistów Polkadot w najbliższych latach stanie się jednym z głównych graczy na rynku kryptowalut i utrzyma się na topie przez lata. Omawiana kryptowaluta ma szanse zostać jedną z tych, które zmienią rynek i wprowadzą go na wyższy poziom. Czym jest ta kryptowaluta? Skąd jej popularność? Czy nie jest to chwilowy wystrzał? O tym wszystkim dowiesz się, czytając niniejszy artykuł.

Czym jest Polkadot?

Polkadot jest kryptowalutą umożliwiającą obsługę wielu blockchainów jednocześnie. Funkcjonalność ta sprawiła, że token DOT (Polkadot) jest obecny na kilku międzynarodowych giełdach kryptowalut. To właśnie fakt, że jest ona dostępna dla szerokiego grona inwestorów jest powodem, że wartość tej monety rośnie. Praktyczne zastosowanie tej kryptowaluty oraz popularność DeFi powoduje, iż zajmuje ona wysokie miejsce w rankingu Coinmarketcap.

Twórcy Polkadot

Popularność tej kryptowaluty jest również związana z twórcami projektu. To firma Parity Technologies, w której kierownicze stanowiska piastują menadżerowie, którzy byli odpowiedzialni za Ethereum (Jutty Steiner oraz Gavin Wood). Firma ta na starcie próbowała rozwijać oprogramowanie węzłowe dla ETH, czyli Parity Ethereum. Projekt ten został jednak zarzucony na rzecz powstania i rozwoju Polkadot. Pierwsze sygnały na temat tej kryptowaluty pojawiły się na koniec 2017 roku. W sierpniu 2020 roku udostępniono możliwość transferu tokenów. Projekt jest cały czas rozwijany, dzięki wsparciu fundacji Web3.

Dalszy rozwój Polkadot

Obecny rozwój kryptowaluty Polkadot spełnia oczekiwania jej twórców. Zgodnie z zapewnieniami twórców, rozwój tej technologii będzie polegał na dodaniu kolejnych funkcjonalności. Będą to między innymi kolejne zastosowania dla wielu różnych blockchainów. Polkadot w założeniu ma umożliwiać przenoszenie w sposób sprawny aktywów i zasobów pomiędzy łańcuchami. To rozwiązanie bardzo zainteresowało dużych graczy na rynku kryptowalut.

Polkadot rozwiązaniem kilku problemów

Tak jak już informowaliśmy, Polkadot daje możliwość przenoszenia aktywów pomiędzy różnymi blockchainami będącymi częścią jednej sieci. Gwarantują to niektóre cechy projektu. Przede wszystkim polkadot jest dobrze skalowalna, gdyż zastosowano technologię wykorzystującą sharding do wspierania wielu blockchainów w tym samym czasie. Daje to możliwość wydajnego przetwarzania transakcji. Już w fazie projektowania tej kryptowaluty pomyślano o interoperacyjności. Daje to dopasowanie łańcuchów i możliwość wymiany informacji pomiędzy aplikacjami. Pomyślano również o tym, że być może będzie potrzebne zainicjowanie nowych funkcjonalności. Może to pozytywnie wpłynąć na stabilność całej sieci.

Podsumowanie. Czy inwestycja w Polkadot się opłaca? Czy się rozwinie? Co na to konkurencja?

Obecny trend wzrostowy Polkadot na giełdach kryptowalut świadczy o tym, że przebojem ona wbija się do czołówki notowań tego rynku. Ten top to technologie, które będą się rozwijać i już teraz gwarantują wysoką stopę zwrotu. Popularność omawianej kryptowaluty sprawia, że zwraca ona na siebie uwagę inwestorów oraz organizacji. Sprawi to, że będą środki do rozwoju technologii oraz przeprowadzania nowych badań. To powinno spowodować jeszcze większą popularność Polkadot. Podobne mechanizmy działania mają kryptowaluty takie, jak Cosmos oraz Ethereum 2.0. Popularność Polkadot sprawia jednak, że jest ona na ten moment bezkonkurencyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *