Uszczelki gumowe – produkowane na wymiar

Produkcja uszczelek


Uszczelki wykonane z gumy stosowane są w wielu różnych obszarach przemysłu. Gdy dobór gotowych uszczelnień nie jest możliwy, wówczas alternatywnym rozwiązaniem jest wykonanie uszczelek na wymiar.

Uszczelki z gumy – najpopularniejszy rodzaj uszczelek

Rodzina uszczelek to wiele różnych typów produktów, które posiadają zróżnicowane właściwości. Są one używane między innymi w branży budowlanej i wykończeniowej, w produkcji przemysłowej, w motoryzacji.

Najczęściej stosowanymi uszczelkami są uszczelki gumowe. Gumy to różnorodne materiały, które zaliczane są do kategorii elastomerów, czyli, ogólnie rzecz biorąc, posiadających właściwości elastyczne.

Rodzaje gum stosowanych w produkcji

Różne materiały elastomerowe, mogą służyć temu, by produkcja uszczelek gumowych była optymalna. Produkowane gumy mogą posiadać zróżnicowane zastosowanie w zależności od posiadanych właściwości.

Wśród materiałów stosowanych do produkcji uszczelek znajdują się:

• SBR – kauczuk butadienowo-styrenowy
• NBR – kauczuk butadienowo-akrylonitrylowy
• EPDM – kauczuk etokylenowo-propylenowo-dienowy
• NR – kauczuk naturalny

Stosowane są także innego rodzaju gumy, które posiadają zróżnicowane właściwości. Są one dobierane pod względem przeznaczenia i warunków pracy, ponieważ różnią się temperaturami pracy, odpornością na czynniki chemiczne, warunki atmosferyczne.

Uszczelka idealnie dopasowana do miejsca montażu

Żeby uszczelka mogła zagwarantować właściwą szczelność, powinna być nie tylko wyprodukowana z odpowiedniej gumy. Także musi mieć ona odpowiedni kształt oraz wymiary.

Uszczelki pod względem kształtów:

• oringi – uszczelki pierścieniowe
• uszczelki płaskie
• uszczelki krawędziowe
• uszczelki kołnierzowe

Uszczelki wyprodukowane na wymiar

W sprzedaży można znaleźć obecnie szeroką gamę różnych uszczelek gotowych, ale zdarza się, że nie można dostosować ich do konkretnego miejsca montażu. To przede wszystkim problem pojawiający się w zakładach przemysłowych.

Wówczas istnieje możliwość wykonania uszczelek na wymiar – zgodnie z doręczoną dokumentacją projektową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *