Wygodne klapki – jakie obuwie warto kupić?

Stopy to najważniejsza część układu ruchu człowieka – to one są nieustannie obciążone podczas stania, chodzenia, a nawet prowadzenia auta. Dlatego warto o nie zadbać, wybierając odpowiednie obuwie, które zapewnia prawidłowe ułożenie stopy i komfort. Jednym z najwygodniejszych rodzajów obuwia są klapki męskie i damskie. Na co zwrócić uwagę, wybierając klapki?

Klapki damskie, klapki męskie – wygoda

Szczególnie istotną kwestią w wyborze każdego rodzaju obuwia, a więc także, gdy chodzi o klapki damskie i męskie jest komfort ich użytkowania. Podstawą jest odpowiedni rozmiar, aby nic nie uciskało, a jednocześnie, żeby klapek nie spadał ze stopy. Jest to nie tylko irytujące i niewygodne, ale również niebezpieczne, gdyż zwiększa ryzyko upadku lub kontuzji. Problemem może być znalezienie klapek w dużych rozmiarach. Dlatego warto zajrzeć na https://sliper.pl, gdzie znaleźć można różne rodzaje klapek we wszystkich rozmiarach.

Jakość

Klapki męskie i damskie powinny się również charakteryzować wysoką jakością. Dlatego warto zwrócić uwagę na użyte materiały oraz staranność wykonania. Wpływa to na wytrzymałość obuwia, wygodę oraz ogólną estetykę. Dobrej jakości klapki posłużą nam przez długi czas.

Przeznaczenie

Ważne jest również przeznaczenie klapek. Inny model będzie nadawał się na basen, a inny do chodzenia po promenadzie. Dlatego warto zastanowić się, gdzie będziemy nosić klapki. Oczywiście można również wybrać modele uniwersalne takie jak: chodaki, japonki, czy klapki na koturnie.

Klapki męskie i damskie – rodzaje

Ważne jest również, aby dobrze dobrać rodzaj klapek do przeznaczenia i potrzeb.

Klapki basenowe

Klapki na basen to nie tylko ogromna wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i higiena. Dobrze, aby klapki męskie i klapki damskie były wykonane z łatwych do czyszczenia materiałów i miały gumową lub inną antypoślizgową podeszwę.

Japonki

Japonki niezmiennie kojarzą się z luzem i relaksem – najczęściej noszone podczas urlopu zarówno na plaży, promenadzie, jak i w kurortach. W tym fasonie znaleźć można stylowe klapki damskie i wygodne klapki męskie.

Klapki z masażem

Ciekawą propozycją mogą być klapki damskie i męskie z masażem, które posiadając wyściółkę z wypustkami, zapewniającą komfort i przyjemną stymulację stopy przy każdym ruchu. Zmniejszają dolegliwości bólowe, poprawiają krążenie i pozytywnie wpływają na ogólne samopoczucie.

Chodaki

To klapki męskie i damskie, dla których charakterystyczny jest pasek z tyłu. Dzięki niemu klapek nie zsunie się z nogi, co sprawia, że tego typu modele są bardzo wygodne i coraz popularniejsze.

Klapki na koturnie

Klapki z grubszą podeszwą to głównie klapki damskie. Są świetnym wyborem na basenach zewnętrznych, czy podczas dojścia na plażę, gdyż zapewniają większy komfort na nierównych nawierzchniach.