Gdzie sprzedać niepotrzebne ubrania które zajmują szafę?

W swojej szafie posiadasz ubrania, których już dawno nie nosisz. Przekładasz je z półki na półkę z myślą, że przydadzą się na jakąś okazję w bliżej nieokreślonej przyszłości. Czasem po prostu Ci żal je wyrzucić, wiążesz z nimi miłe wspomnienia. A może warto dać im po prostu drugie życie i przy okazji dorobić sobie sprzedając je. Tylko jak i gdzie?

Gdzie sprzedać ubrania ?

Jeżeli zdecydujesz się na opróżnienie swojej szafy i sprzedaż ubrań, to możesz zrobić to na dwa sposoby – stacjonarnie lub w Internecie. Oczywiście największą popularnością cieszą się grupy sprzedażowe w mediach społecznościowych i wystawianie ofert w ramach swoich relacji na profilu, jednak czy w ten sposób będziemy mogli adekwatnie zarobić? Są również grupy zrzeszające mieszkańców osiedla, to nie tylko bezpieczny i szybki ale również ciekawy sposób na sprzedaż niepotrzebnej odzieży. Zajmijmy się prześwietleniem najlepszych „miejscówek” handlu.

Portale sprzedażowe

Do najpopularniejszych należą OLX, Sprzedajemy i Gumtree. Są to serwisy z ogromną ilością ogłoszeń w wielu kategoriach tematycznych. Problemem jest to, że ciężko może być nam przebić się z daną ofertą oraz możemy trafić na wielu negocjatorów „na horom curke”. Jeżeli będziesz próbować sprzedawać ubrania w ramach tych serwisów, to pamiętaj o przygotowaniu atrakcyjnych opisów, dobrych zdjęć i chwytliwych tytułów. Plusem sprzedaży na portalach typu olx, gumtree jest możliwość sprzedaży poprzez odbiór osobisty.

Vinted

To bardzo popularny serwis sprzedaży ubrań online. Możesz je również wymieniać, oddawać lub tworzyć promocje. Tu również warto dokładnie opisać sprzedawaną odzież. W ramach sprzedaży i zakupów możesz ocenić drugą stronę transakcji pisząc komentarz. Możesz również określić metodę sprzedaży, która Ci odpowiada. Vinted posiada również aplikację mobilną, co ułatwia obsługę.

Serwisy aukcyjne

Kolejny doskonałym miejscem sprzedażu używanych ubrań są seriwsy aukcyjne, takie jak np. polskie Allegro. Możesz tu ustalić konkretną kwotę sprzedaży np. spodnie lub sukienkę. Możesz również ustalić formę sprzedaży poprzez licytację. W ramach serwisu aukcyjnego Allegro obowiązuje jednak prowizja od sprzedaży. Istnieje również specjalny serwis Allegro Lokalnie, który również warto przetestować.

Media społecznościowe – marketplace i grupy sprzedażowe

Bardzo popularnym miejscem sprzedaży rzeczy jest Facebook. Znajdziesz tu wiele lokalnych grup sprzedażowych oraz marketplace, gdzie bezpośrednio można dodać ogłoszenia. To znacząco ułatwia wystawianie i sprzedaż ciuchów. W ramach portali społecznościowych można również wystawić relację np. Facebook, Instagram lub przygotować transmisję na żywo, gdzie zaprezentujemy produkty z szafy, których pragniemy się pozbyć.

Sprzedaż bezpośrednio do lumpeksu

Jeżeli nie chcesz tracić czasu na przygotowanie zdjęć i opisów swoich ubrań do sprzedaży możesz sprzedać je bezpośrednio do lumpeksu, czyli sklepu typu second hand. Właściciel lumpeksy zapewne przyjmie wybrane rzeczy, które uzna za wartościowe dla dalszej sprzedaży jednak cena będzie zależała tu od wagi i nie należy spodziewać się sporych zysków.

Jeżeli nie chcesz sprzedać ubrań, to oddaj potrzebującym!

Jeżeli posiadasz zbyt dużo ubrań w których i tak nie chodzisz oraz po prostu nie posiadasz wolnego czasu, chęci by je sprzedać to zawsze możesz podarować je osobom potrzebującym. Gdzie można oddać ubrania?

Kontenery PCK

Są dostępne w całej Polsce. Firma obsługująca je (Wtórpol) płaci PCK umówione kwoty za ubrania. Środki te trafiają do potrzebujących.

Ośrodki dla osób ubogich, domy samotnej matki, PCK

Warto zadzwonić do konkretnego ośrodka i zapytać, jakich ubrań w tym momencie potrzebują. Ważne, by były one czyste, w dobrym stanie i praktyczne.

Jak przygotować ubrania do sprzedaży?

W Internecie znajduje się mnóstwo aukcji, ofert, ogłoszeń sprzedaży używanych ubrań. Poniżej objaśniamy, w jaki sposób i gdzie sprzedawać odzież, która zalega nam w szafie i jej nie nosimy. Wymaga to oczywiście poświęcenia czasu i pracy, jednak w ten sposób możemy zarobić dodatkowe pieniądze.

  1. Prześwietl szafę i przygotuj ubrania, którym pragniesz dać drugie życie.
  2. Wystaw na sprzedaż ubrania, które odpowiadają obecnej porze roku. Raczej ciężko będzie nam sprzedać w lecie kolekcję zimową, zupełnie jak w sklepach z ubraniami.
  3. Przygotuj ubrania do sprzedaży (pranie, prasowanie).
  4. Przygotuj dokładny opis (rozmiar, skład, marka, stan ubrania, zbliżenia na wszelkie niedoskonałości). Warto wskazać dokładne wymiary rękawów, nogawek, szerokość, długość itd.
  5. Zrób ładne, wyraźne zdjęcia prezentujące sprzedawaną rzecz w atrakcyjny sposób (zadbaj o oświetlenie, płaską powierzchnię i ładne otoczenie).
  6. Ustal cenę adekwatną do podobnych ubrań wystawionych do sprzedaży. Zastanów się nad sprzedażą ubrań również w ramach ofert, gdzie za kilka jednocześnie przydzielisz kupującemu rabat.
  7. Wystaw ubrania na sprzedaż w wybranym miejscu (możesz wykorzystać jednocześnie kilka z nich).

Podsumowując

Pamiętaj, by na pierwszy miejscu kupować świadomie. Unikniesz w ten sposób potrzeby sprzedaży ubrań, które niepotrzebnie zajmują miejsce w Twojej szafie. Jeżeli zapragniesz jednać wprowadzić wiosenne porządki i sprzedać niepotrzebną odzież, to warto zastanowić się nad sprzedażą ubrań. W ten sposób uwolnisz zyskasz dodatkowe pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *