Wszystko, co musisz wiedzieć o włosach w kolorze popielaty blond

Popielaty blond to dość specyficzny odcień włosów, praktycznie niewystępujący naturalnie. Można go jednak bez trudu wyczarować za pomocą odpowiedniej farby, nawet samodzielnie. Chcesz mieć włosy w odcieniu popielatego blondu? Sprawdź, czy ten odcień jest dla ciebie odpowiedni.

Czy popielaty blond postarza?

Czy popielaty blond postarza to pytanie, które pojawia się nader często i nie budzi zdziwienia. Powód jest dość prosty – popielaty blond tylko w niewielkim stopniu różni się od siwizny. Jest znacznie subtelniejszy, a włosy niewątpliwie mają zdrowszy wygląd, jednak i w jednym, i drugim przypadku jest mowa o lekko szarawym odcieniu.

Od razu uspokajamy – popielaty blond sam w sobie nie postarza, ale może dawać takie wrażenie w niektórych przypadkach. Na pewno nie powinny się decydować na niego osoby, które mają liczne zmarszczki na twarzy – w towarzystwie blond włosów będą jeszcze bardziej widoczne i robiące wrażenie głębszych.

Czy popielaty blond „wyjdzie” na każdych włosach?

Każde włosy da się przefarbować na popielaty blond, ale nie na każdych będzie równie łatwo utrzymać ten kolor. Śmiało możesz to zrobić, jeśli masz chłodny odcień włosów, np. czarny, chłodny ciemny brąz, chłodny blond. Także siwe włosy dobrze przyjmą popielaty blond. Natomiast na włosach rudych, miedzianych, czekoladowych, a także w odcieniu złotego blondu utrzymanie popielatego może być trudniejsze. Tu dużo szybciej pojawią się ciepłe refleksy, które zniszczą pierwotny efekt. Można sobie z tym poradzić za pomocą tonerów, płukanek i szamponów do włosów farbowanych na chłodny blond, ale trzeba pamiętać o systematyczności w tych działaniach.

Czy popielaty blond dobrze ukryje siwiznę?

Tak, to jeden z lepszych odcieni dla ukrycia siwizny. Co prawda siwe włosy mają inny odcień, ale pojedyncze „utoną” w zafarbowanym gąszczu.

Jeśli masz siwe włosy i chcesz, by wyglądały nieco bardziej elegancko, ale jednocześnie nie chcesz stresować się odrostami, popielaty blond będzie najlepszym wyborem. Wstrzymaj się jednak z tym wyborem, gdy masz tylko pojedyncze siwe włosy na tle brązowych lub rudych. Lepszym pomysłem będzie balejaż lub pasemka.

Jakie włosy lepiej pasują do popielatego blondu, krótkie czy długie?

Chociaż popielaty blond ładnie prezentuje się na krótkich włosach, to na długich wygląda zdecydowanie korzystniej, zwłaszcza gdy będą się układały w grube loki lub fale. Taka fryzura doda rysom twarzy miękkości i podkreśli ładny owal twarzy.

Kto może nosić popielaty blond?

Popielaty blond jest chłodnym odcieniem włosów, więc lepiej będzie pasował osobom o chłodnej karnacji. Niebieskie lub zielone oczy, jasne brwi i rzęsy – to najlepsze towarzystwo dla włosów w odcieniu popielatego blondu. Jeśli masz ciemną oprawę oczu, nadal możesz nosić popielate włosy. Wstrzymaj się jednak z tym wyborem, gdy masz śniadą karnację.

Kto powinien się wstrzymać przed farbowaniem włosów na popielaty blond?

Popielaty blond, jak każdy inny zresztą, sprawia, że wszelkie blizny, przebarwienia i niedoskonałości twarzy są bardziej widoczne. Jeśli nie masz gładkiej cery, wstrzymaj się z tą metamorfozą. Podobnie ostrożnie trzeba podejść do widoczności zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *