Turban do włosów – na co dzień oraz na noc

turban do wlosow

Każda dbająca o swój wizerunek kobieta wie, co oznacza „bad hair day”. To taki dzień, kiedy włosy nie chcą współpracować. Suche powietrze lub unosząca się w nim wilgoć albo po prostu brak czasu po nieprzespanej nocy mogą sprawić, że włosy nie będą chciały się układać. Wtedy dobrze jest sięgnąć po chustę, szeroką opaskę lub ozdobny turban. Jednak turbany do włosów znalazły zastosowanie nie tylko jako modny dodatek. Do czego jeszcze można je wykorzystać?

Turban do włosów – do zabiegów pielęgnacyjnych i suszenia włosów

Nie tylko kosmetyki odgrywają rolę w pielęgnacji włosów. To, jak je suszymy, ma również ogromny wpływ na ich kondycję. Wycieranie włosów w szorstki ręcznik i poddawanie ich wysokim temperaturom odchodzi już w zapomnienie. Nawet najlepszy frotowy ręcznik może zahaczać o pory włosów i uszkadzać ich strukturę.

Wykonany z wysokiej jakości materiałów turban sprawdza się o wiele lepiej od ręczników. Nie trze włosów, nie szarpie ich i nie powoduje ich łamania. Nie rozwinie się również nieoczekiwanie i w najmniej spodziewanym momencie. Dzięki temu sprawdzi się podczas zabiegów pielęgnacyjnych. I to nie tylko tych przeprowadzanych na włosach.

Turban do włosów będzie doskonałym rozwiązaniem także w trakcie oczyszczania skóry twarzy, czy nakładania na nią masek. Utrzyma włosy w ryzach i uchroni je przed kontaktem z kosmetykami nakładanymi na skórę. Z jego zalet skorzystają też wielbicielki olejowania, czy tak zwanego ploppingu, czyli metody suszenia i układania włosów kręconych „do góry nogami”. Bawełniane lub wykonane z miękkiej mikrofibry turbany będą doskonale chłonąć wodę i pozwolą wysuszyć włosy bez konieczności używania suszarki.

Turban do spania, czyli jak dbać o włosy nawet podczas snu

Coraz więcej kobiet dostrzega zalety nakładania turbanów na noc. Do tego celu najlepiej sprawdzają się te uszyte ze śliskich, a przy tym naturalnych tkanin. Idealnym materiałem jest oczywiście jedwab. Dzięki niemu włosy nie ocierają się bezpośrednio o poduszkę, nie łamią, a rano nie puszą się i nie są splątane. Takie rozwiązanie upodobały sobie szczególnie właścicielki włosów falowanych i kręconych. Dzięki odpowiednim turbanom skręt ich włosów nie ulega zniszczeniu w trakcie nocy.

Turban do włosów sprawdza się również podczas całonocnych zabiegów. Coraz więcej osób zauważa bowiem dobroczynne działanie masek i olejów nakładanych na włosy na całą noc. Dzięki turbanom nie mają one wówczas kontaktu z pościelą, nie brudzą jej, za to doskonale wnikają w strukturę włosów, pozostawiając je jedwabiście gładkimi i dogłębnie odżywionymi. To prosty gadżet, który odmienić może codzienną pielęgnację każdego rodzaju włosów.