Jakie komiksy kupić dla męża?

Komiks może być świetnym prezentem zarówno na urodziny, imieniny, dzień chłopaka, jak i bez okazji, zwłaszcza dla miłośników tego typu literatury. Mężczyźni chętnie sięgają po ten gatunek, stawiając zarówno na nowe tytuły, jak i doskonale znane im pozycje, które doczekały się swojej ekranizacji. Chcąc sprawić radość swojemu mężowi, możemy kupić mu kolejny do kolekcji komiks lub pierwszy taki egzemplarz w jego życiu. Tytuł, jaki powinniśmy wybrać, zależy od tego czy mąż jest fanem takiej formy, czy też wcześniej nie miał z nią styczności. Jakie komiksy kupić dla męża? Podpowiadamy.

Jakie komiksy są chętnie wybierane przez mężczyzn?

Chcąc kupić swojemu mężowi komiks, powinniśmy wiedzieć, czy preferuje on taki gatunek literatury i czy już wcześniej sięgał po dostępne na rynku tytuły. Jeżeli do tej pory nie miał on styczności z komiksami, wówczas chcąc sprawić mu prezent i kupić pierwszy w jego życiu egzemplarz, powinniśmy postawić na klasykę. Jeżeli mąż jest miłośnikiem superbohaterów i podobały mu się adaptacje kultowych serii od Marvel Comics, możemy wybrać któryś z popularnych tytułów tego wydawnictwa. Zalicza się do nich serię komiksów o Spider-Manie X-menie czy Avengersach. 

Jeżeli jednak mężczyzna już zna te opowieści, dobrą propozycją na prezent będzie na przykład komiks Thorgal. Jest to szczególnie bliski polskim czytelnikom tytuł ze względu na to, że ilustracje do tych opowieści były przez lata tworzone przez polskiego artystę Grzegorza Rosińskiego. Thorgal to połączenie dramatu historycznego z wątkami fantasy oraz science fiction. Jest to więc propozycja również dla osób, które nie gustują w standardowych opowieściach przedstawiających przygody superbohaterów zawartych w komiksach.

Jaki komiks wybrać na prezent dla męża?

Wybierając komiks na prezent dla męża, warto najpierw zastanowić się, w jakich opowieściach on gustuje, a także, jakie tytuły znajdują się już w jego kolekcji. Jeśli nie mamy pomysłu na to, jaki komiks byłby dobrym prezentem dla naszego mężczyzny, możemy skorzystać z pomocy specjalistów. Kupując komiksy w sklepach, które zajmują się wyłącznie sprzedażą takich tytułów, możemy liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w doborze idealnego prezentu dla męża. Wśród chętnie wybieranych przez mężczyzn tytułów wymienia się na przykład serię o Batmanie. Dużą popularnością na całym świecie cieszą się także przygody Wiedźmina. 

Jeżeli mąż gustuje nie tylko w opowieściach o superbohaterach, ale również innych kultowych komiksach, możemy postawić na klasykę i kupić mu wydanie serii Asterix czy Kajko i Kokosz. Nawet jeżeli wydaje nam się, że nasz mężczyzna zna już wszystkie tytuły od wydawnictwa Marvel Comics, sprawdźmy serię Marvel Now ze względu na to, że znajdują się w niej również nowe i mniej znane tytuły. Jeżeli jednak chcielibyśmy, aby nasz mąż dopiero zapoznał się z komiksami Marvela, powinniśmy sięgnąć po serię Classic tego wydawnictwa. To w niej znajdziemy najpopularniejsze serie przedstawiające już ikonicznych superbohaterów, którzy znani są również z adaptacji firmowych, jakie zdobyły uznanie na całym świecie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *