Drewniane modele statków. Jak sprawić, by wyglądały jeszcze lepiej?

Budowanie drewnianych modeli statków może stać się wielką pasją. Niejeden modelarz ze zdziwieniem dochodzi do wniosku, że drewniane modele statków buduje się w miarę łatwo, efekt zawsze zaś jest doskonały. Oczywiście wiele zależy też od tego jaki to model statku. Najpiękniejsze to między innymi żaglowce. Skończony model żaglowca zachwyci każdego. Można go jednak dodatkowo wzbogacić, by wyglądał jeszcze lepiej i – co ważne – o wiele bardziej realistycznie. Aby tak się stało, warto wzbogacić go o doskonale wykonane akcesoria szkutnicze.

Dlaczego warto wzbogacić model o akcesoria szkutnicze?

Każdy drewniany model statku zawiera oczywiście wszystkie potrzebne elementy. W tym elementy bardzo drobne i nie zawsze idealnej jakości. Oczywiście w modelu i takie będą wyglądać dobrze, jednak akcesoria szkutnicze o wiele lepszej jakości spowodują, że i sam model będzie wyglądał dużo lepiej. Na jakie akcesoria warto postawić? W pierwszej kolejności na takie, na które zwróci uwagę każdy, kto model ogląda. Na elementy niby niewielkie, ale mające ogromne znaczenie.

Przy u statkach takim elementem jest choćby koło sterowe. Można oczywiście założyć drewniane, które jest jednym z wielu elementów zakupionego modelu. Można jednak też osobno kupić o wiele ładniejsze, metalowe, na przykład mosiężne. Takie koło sterowe w modelu będzie wyglądać o wiele lepiej. Tego typu drobnych elementów wzbogacających model może być o wiele więcej. można tu wymienić choćby bulaje, różnego rodzaju metalowe pokrywy, a nawet metalowe wiadra, które można postawić na pokładzie modelu.

Dodatkowe akcesoria

Nic nie stoi na przeszkodzie, by skończony już model wzbogacić o dodatkowe elementy i akcesoria szkutnicze. O rzeczy, które nie znalazły się w elementach modelu, a na statkach są czymś oczywistym. Przykładem są tu między innymi elementy wyposażenia pokładu, takie choćby jak łodzie ratunkowe, fajnie odwzorowane modele kamizelek i kół ratunkowych, czy też wspomniane wcześniej wiadra. Dobrze też kupić pięknie wyglądającą metalową kotwicę. Oczywiście kotwica jest jednym z elementów drewnianego modelu statku i na pewno znajduje się w opakowaniu z modelem, jednak ładniejsza, metalowa i właściwie dobrana sprawi, że model będzie o wiele bardziej realistyczny.

Postacie marynarzy

Żaden gotowy model nie zawiera postaci marynarzy. W rzeczywistości jednak obecność marynarzy na statku jest czymś oczywistym. Wzbogacając model o dodatkowe akcesoria związane ze szkutnictwem, warto zakupić także odpowiednie postacie marynarzy lub obsługi statku. Na statku w takiej sytuacji można zainscenizować prawdziwe życie, tworząc swego rodzaju dioramę. Model wzbogacony o postacie marynarzy i różne elementy wyposażenia statku spodoba się wielu osobom. Każdy modelarz zaś będzie dumny ze zbudowania tak atrakcyjnego wizualnie modelu.