Jak dbać o wygląd mebli i podłóg? Wybierz profesjonalne pranie tapicerki i wykładzin w Warszawie

Nawet najbardziej wytrzymała tapicerka meblowa wymaga należytej pielęgnacji, aby zachować ją w nienagannym stanie. Meble tapicerowane zachwycają swoim wyglądem tuż po zakupie i zależy nam na tym, aby ten stan utrzymał się jak najdłużej. Niezwykle pomocne może okazać się profesjonalne czyszczenie tapicerki. Jest to usługa realizowana przez firmy z Warszawy dysponujące niezbędnym sprzętem oraz doświadczeniem. Na czym polega ta usługa? Jakich korzyści możesz oczekiwać?

Dlaczego warto powierzyć czyszczenie tapicerki specjalistom?

Samodzielna pielęgnacja tapicerki skupia się raczej na jej odświeżeniu oraz usunięciu bieżących zabrudzeń. Jednak tylko z pomocą profesjonalnego sprzętu można dotrzeć do najgłębszych warstw materiału, aby usunąć znajdujący się tam kurz, włosy, pyłki, a także niebezpieczne drobnoustroje. Niezbędna jest również wiedza na temat dostępnych metod oraz alergenów. W związku z tym, warto powierzyć pranie tapicerki meblowej doświadczonym specjalistom.

W grę wchodzi nie tylko nieskazitelny wygląd mebli, ale również samopoczucie i zdrowie domowników. Warto pamiętać o tym, że czyszczenie tapicerki pozwala pozbyć się roztoczy, alergenów oraz bakterii, które mogą namnożyć się w niepranym materiale. Czyste i pachnące meble na pewno zapewnią większy komfort i pozwolą się odpowiednio zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Z tego względu, wielu mieszkańców Warszawy co jakiś czas powierza swoje meble tapicerowane specjalistom.

Specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do prania tapicerki

Metodę prania tapicerki wybiera się pod kątem rodzaju materiału. Dlatego też, profesjonalne firmy mogą pochwalić się bogatym wyborem nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych do odświeżania i precyzyjnego czyszczenia mebli tapicerowanych. Oto niektóre z dostępnych urządzeń:

  • Odkurzacz piorący – to najczęściej spotykane urządzenie, które pozwala dokładnie odkurzyć tapicerkę, a następnie przeprowadzić gruntowne pranie, wraz z płukaniem tkaniny. Po wypraniu materiału, brud z preparatem jest odsysany przez odkurzacz.
  • Ekstraktor ciśnieniowy – działanie tego urządzenia jest podobne, ale zwykle mamy do wyboru więcej trybów pracy, a ponadto, możemy zastosować większą liczbę detergentów. Dlatego też, wiele profesjonalnych firm korzysta właśnie z ekstraktorów.
  • Szorowarka – urządzenie wyposażone w obrotowe dyski ze szczotkami. Z pomocą tego urządzenia można bardzo dokładnie wyszorować materiał usuwając najbardziej uporczywe zabrudzenia. Metoda ta jest stosowana w przypadku wytrzymałych rodzajów tapicerki.

Szeroki wybór sprzętu sprawia, że pranie narożników i tapicerki jest procesem w stu procentach bezpiecznym. Fachowiec może bowiem dostosować metodę oraz detergenty pod kątem konkretnego materiału. Wpływa to jednocześnie na efektywność procesu czyszczenia.

Czyszczenie narożników z pomocą profesjonalnych środków

Pranie kanap i narożników gwarantuje satysfakcjonujące efekty za sprawą profesjonalnych środków czyszczących. Bardzo popularnym preparatem jest prespray wykorzystywany do rozmiękczania oraz rozpuszczania brudu. Dzięki temu, łatwiej można się pozbyć uporczywych zabrudzeń. Specjaliści korzystają również z szamponów oraz kapsułek z preparatem czyszczącym. Jeśli zasadnicze pranie nie usunie wszystkich zabrudzeń, wówczas, specjalista może sięgnąć pod odplamiacze do stosowania punktowego. Z ich pomocą można pozbyć się najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Także detergenty są dostosowywane do indywidualnych cech konkretnego materiału.

Jak samodzielnie dbać o czystość i higienę mebli tapicerowanych?

To profesjonalne pranie tapicerki zagwarantuje nam najlepsze rezultaty. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby co kilka tygodni odświeżyć materiał. W ten sposób można wydłużyć efekty uzyskane podczas fachowej usługi. W jej trakcie można zapytać specjalisty, w jaki sposób bezpiecznie dbać o konkretny rodzaj tapicerki. Na pewno otrzymamy kilka cennych wskazówek, które pozwolą nam na bieżąco usuwać niewielkie zabrudzenia, a także dbać o przyjemny zapach we wnętrzu. W samodzielnej pielęgnacji można wykonać czyszczenie z pomocą ciepłej wody i szarego mydła. To bezpieczna metoda, która nie stwarza zagrożenia uszkodzenia tapicerki meblowej.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy z Warszawy?

Z roku na rok przybywa klientów, którzy decydują się kompleksowe czyszczenie kanap w Warszawie. Wszystko za sprawą licznych korzyści, które możemy podzielić na trzy kategorie: estetyczne, ekonomiczne oraz zdrowotne. Pierwsza grupa to korzyści związane z idealnie czystą i pachnącą tapicerką, która wpływa na lepsze samopoczucie domowników. Kwestie ekonomiczne? Regularne pranie narożników i kanap wydłuża żywotność tapicerki i zatrzymuje procesy jej starzenia. Dzięki temu, meble znacznie dłużej zachowają swój nienaganny wygląd,

Jeśli chodzi o kwestie prozdrowotne, czyszczenie tapicerki pozwala usunąć sierść zwierząt domowych, kurz, rozmaite alergeny oraz niebezpieczne drobnoustroje, takie jak roztocza. Jest to szczególnie ważne w domu zamieszkałym przez alergików. Precyzyjne pranie tapicerki przełoży się zatem nie tylko na lepsze samopoczucie, ale również wyższy poziom zdrowia. Z tego samego względu warto zadbać o okresowe pranie wykładzin podłogowych.

Urządzenia wykorzystywane do prania wykładzin

Do uzyskania optymalnych efektów potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Pranie wykładzin biurowych w mieście Warszawa można przeprowadzić na kilka sposobów z pomocą kilku różnych urządzeń. Najpopularniejszym sprzętem jest odkurzacz piorący. To niezwykle praktyczny sprzęt wykonujący kilka zadań jednocześnie. Odkurzacz piorący nie tylko skutecznie zbiera drobiny oraz zabrudzenia sypkie, ale również rozprowadza preparat czyszczący doprowadzając go do głębszych warstw tkaniny, a następnie odciąga wraz z rozpuszczonym brudem, wykonując również wstępne płukanie.

Popularnym rozwiązaniem jest również szorowarka walcowa. Jest wyposażona w specjalne tarcze z nakładkami czyszczącymi. Służy do bardzo intensywnego przeczesywania i szorowania wykładziny. Taki sprzęt stosuje się jedynie w przypadku wytrzymałych wykładzin, gdy nie zachodzi ryzyko uszkodzenia włókien. Profesjonalne firmy realizujące czyszczenie wykładzin, często posiadają najbardziej zaawansowane ekstraktory piorące. To zdecydowanie najdroższe urządzenia, które pozwalają uzyskać najlepszy efekt, nawet w przypadku bardzo intensywnych zabrudzeń.

Sprzęt możemy również podzielić w zależności od gabarytów. Mamy proste, niewielkie odkurzacze i szorowarki wykorzystywane w mniejszych pomieszczeniach. W przypadku bardzo dużych wnętrz stosuje się samojezdne szorowarki i ekstraktory, które w krótkim czasie mogą wyczyścić powierzchnię kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Specjalistyczna firma dobiera zatem sprzęt pod kątem rodzaju wykładziny, a także metrażu czyszczonego pomieszczenia.

Specjalistyczne pranie wykładziny krok po kroku

Wiemy już, jakiego sprzętu używają profesjonalne firmy odpowiedzialne za pranie wykładzin. A jak wygląda sama procedura? Możemy ją podzielić na kilka etapów:

Krok 1: Przygotowania. Specjalista zajmuje się dokładnym rozpoznaniem materiału. Jest to niezbędne dla wyboru odpowiedniego detergentu oraz metody czyszczenia. Następnie, wnętrze jest przygotowywane w taki sposób, aby pranie można było przeprowadzić w możliwie krótkim czasie.

Krok 2: Odkurzanie. Firmy czyszczące korzystają ze specjalistycznych odkurzaczy o dużo większej mocy. Dzięki temu, taki sprzęt jest w stanie skutecznie usunąć drobiny, które przyczepiły się do głębszych warstw tkaniny. Nowoczesny odkurzacz kolumnowy ze zmiennymi szczotkami poradzi sobie z kurzem, pyłem, piaskiem, drobinami soli i cukru, a także sierścią zwierząt.

Krok 3: Aplikacja preparatu. Teraz następuje rozprowadzenie specjalistycznego środka piorącego do czyszczenia wykładziny. Bardzo przydatny jest prespray, który przygotowuję materiał do intensywnego prania, a także pozwala rozproszyć brud. Z pomogą tego preparatu można odciągnąć większość zabrudzeń. Na tym etapie wykorzystuje się odkurzacz piorący lub szorowarkę walcową.

Krok 4: Odplamianie. Na wykładzinie pozostały jedynie najbardziej uporczywe zabrudzenia. Na tym etapie wykorzystuje się specjalistyczne detergenty o silnym działaniu. Ich celem jest wywabienie i wyeliminowanie najbardziej uporczywych plam.

 

Ile kosztuje fachowe pranie tapicerki i wykładziny podłogowej?

Do korzyści ekonomicznych możemy również zaliczyć to, że profesjonalne czyszczenie wykładzin biurowych i tapicerki meblowej nie wiąże się z dużym wydatkiem. Dokładne koszty zależą oczywiście od liczby mebli, powierzchni tapicerki, a także od metod, jakie trzeba zastosować w celu odświeżenia mebli. Pranie foteli i krzeseł to najmniejszy wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Czyszczenie kanap, narożników, tapczanów oraz innych, dużych mebli tapicerowanych kosztuje od 120 do 200 złotych. Biorąc jednak pod uwagę liczne korzyści oraz długotrwałe efekty, jest to koszt, który warto ponieść.

Kiedy warto zdecydować się na pranie kanap i foteli?

Najlepszym okresem roku na czyszczenie wykładzin i tapicerki jest okres wiosenno-letni. Wówczas, wysokie temperatury na zewnątrz sprawiają, że możemy otworzyć okno, co poprawi cyrkulacje powietrza we wnętrzu. To przyspiesza proces schnięcia materiału. W zależności od rodzaju tapicerki, schniecie trwa od kilku do kilkunastu godzin. A jak często należy decydować się na profesjonalne czyszczenie mebli tapicerowanych. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy jedna taka usługa w ciągu roku. Efekty utrzymują się przez wiele miesięcy, a ponadto, możemy je wydłużyć, stosując sprawdzone metody samodzielnej pielęgnacji.

Wybierz profesjonalne czyszczenie tapicerki w mieście Warszawa i zadbaj o wyższą higienę wnętrza

Profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej to bardzo popularna usługa w Warszawie. To prosty sposób, aby zadbać o nienaganną czynność i przyjemny zapach tapicerki meblowe. W ten sposób usuwasz również niebezpieczne drobnoustroje, co przenosi się na wyższą higienę wnętrza i ma korzystny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie domowników. Systematyczne pranie tapicerki wydłuża jej żywotność oraz zapewnia długotrwałą ochronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *