Podcast – co to jest – krótka definicja

Podcast Definicja

W związku z rosnącą popularnością podcastów coraz więcej osób może się zastanawiać czym jest podcast. Pierwotnie zalążki podcastów spotkać można było w radiu, kiedy występowały w formie różnych audycji czy słuchowisk puszczanych regularnie dla słuchaczy. Rosnąca popularność oraz rozwój technologii sprawiły, że wiele z nich przeniosło się do internetu.

Podcast definicja

Będzie to audycja, bez obrazu, lecz wyłącznie w formie dźwiękowej. Sama nazwa podcastu wywodzi się od słów iPod i ,,broadcast”. Pojęcie podcastu funkcjonuje dopiero około dwudziestu lat. Od tego czasu powstały tysiące podcastów, które znaleźć można na Youtube czy Spotify. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród twórców oraz odbiorców – liczba słuchaczy podcastów z roku na rok wzrasta.

Jeśli planujesz nagrywać swoje podcasty, koniecznie sprawdź kurs „Własny podcast – od nagrania do publikacji” autorstwa StrefyKursów. Zdecowanie plecamy!

Kurs Własny podcast od A do Z

Sprawdź kurs „Własny podcast – od nagrania do publikacji”

Podcast – co to jest

Kiedy będziemy się zastanawiali co to jest podcast, warto wziąć pod uwagę różne jego rodzaje. Zazwyczaj forma ta trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut (a nawet kilka godzin) oraz publikowana jest regularnie. Porusza szeroki zakres tematów – od długich wywiadów przez czytane fragmenty książek, aż po edukacyjne treści. Tak naprawdę przedmiotem zainteresowania podcastu może być wszystko, co wielu podcasterów już udowodniło.

Duża liczba podcastów charakteryzuje się dosyć swobodną formą. Poza tym część z nich porusza niszowe tematy, ponieważ sama forma jest względnie łatwa w tworzeniu, gdyż wystarczy zmontować sam dźwięk, a niekiedy nawet można obyć się bez montażu, co wykorzystywane jest przez niektórych twórców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *