Jak stworzyć podcast na spotify?

spotify

Kiedy będziemy już wiedzieli jak stworzyć podcast i nagramy go, przychodzi moment, że trzeba go gdzieś udostępnić. Jest wiele sposobów, dzięki którym możemy to zrobić. Niektórzy twórcy umieszczają nagrania na Youtube, inni na własnych stronach internetowych. Dla słuchaczy jedną z popularniejszych platform do odsłuchiwania podcastów jest Spotify.

Jeśli planujesz nagrywać swoje podcasty, koniecznie sprawdź kurs „Własny podcast – od nagrania do publikacji” autorstwa StrefyKursów. Zdecowanie plecamy!

Kurs Własny podcast od A do Z

Sprawdź kurs „Własny podcast – od nagrania do publikacji”

Jak zrobić podcast na Spotify

Najłatwiejszą metodą będzie wejście na adres podcasters.spotify.com, a następnie założenie konta, jeśli takiego jeszcze nie mamy. W kolejnym kroku należy podać adres RSS nagrania (często to będzie twój blog lub strona internetowa) lub wybrać other, jeśli podcast zamieszczony jest na twoim serwerze. Po drodze jeszcze będziemy musieli zaznaczyć kraj, język podcastu i kategorię.

Dalej pozostaje już tylko poczekać na akceptację ze strony Spotify naszego podcastu. Zazwyczaj trwa to parę godzin, ponieważ jest to wykonywane ręcznie. Kiedy już otrzymamy taką akceptację zostaje nam tylko nagrywać kolejne odcinki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *